DoktorFizik
Instagram
Nörorehabilitasyon ve Ağrı Tedavisi [email protected] | 0542 215 80 80
 

Hastalıklar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, iskelet – kas sitemi hastalıkları, nörolojik rahatsızlıklar, kronik ağrı gibi hastalıklara bütünsel yaklaşarak tedavi etmeyi amaçlar.

HASTALIKLAR

İnme (Felç)

Felç kelime olarak gövdenin bir yanını etkileyen kuvvet ve duyu kaybı yani inme / hemipleji anlamında kullanılır. Belirtileri arasında konuşma, yutma, denge, duygu durumu bozuklukları da görülebilir.

devamı

Beyin Hasarı

Cerrahi ve acil yardım
yöntemlerinin gelişmesi ile
travmatik beyin hasarına bağlı
ölümler azalırken; hayatta kalma
oranının artmasına bağlı olarak

devamı

Omurilik Yaralanması

Omurilik yaralanmalarının çoğunda omurilikte tam bir fiziki kopuş veya kesi söz konusu değildir. Yaralanmanın ciddiyeti fizik muayene ile anlaşılır.

devamı

Bel Fıtığı

Bel omurları arasında bulunan jel kıvamındaki yapının etrafını saran kılıfın çeşitli zorlamalara bağlı olarak zayıflaması ile kılıfının dışına taşmasıdır

devamı

Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı, boyun bölgesindeki omurlar arasında diskteki dış kısmı saran bağ dokusundan oluşan sağlam liflerin zayıflaması, yırtılması sonucu

devamı

Diz Kireçlenmesi

Diz kireçlenmesi, ilerleyen yaşla birlikte vücutta kıkırdak üretiminin ve eklemlerdeki kayganlığın azalması ile ortaya çıkar.

devamı

Skolyoz

Erken yaşlarda farklı sebeplerle omurların eğrilmesi ile oluşan skolyoz, müdahale edilmemesi durumunda sahip olan kişinin yaşam kalitesini ciddi anlamda düşürebilir.

devamı

MAS Hastalığı

Boyun – sırt ağrılarının oluşmasının en sık görülen sebepleri; yumuşak doku romatizması çeşitleri olan fibromiyalji ve MAS hastalığıdır.

devamı

Fibromiyalji

Fibromiyalji halk arasında kas veya yumuşak doku romatizması olarak da bilinen vücutta yaygın ağrı ile seyreden bir hastalıktır.

devamı

Duruş Bozukluğu

Duruş bozukluğuna sebep olabilecek pek çok etken olmakla birlikte kalıtımsal veya sonradan oluşan yapısal bozukluklar, alışkanlıklar ve yanlış edinilmiş postür başlıca sebeplerdir.

devamı

Boyun Ağrısı ve Tedavisi

Boyundaki kaslar, omurga kemikleri arasındaki diskler, omuriliği saran zarlar veya sinir kökleri boyun ağrısına neden olabilir.

devamı

Bel Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Spor veya günlük yaşamdaki ani ve alışık olmadık bir hareket, ağır yük kaldırma gibi olaylar ani başlayan bel ağrısı yapabilir.

devamı