Prolo-PRP tedavisinde, PRP ve Proloterapi tedavi yöntemleri kombine edilerek uygulanır.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma

09:00 – 18:00

 

TELEFON

Memorial Şişli
+90 212 314 66 66 (Dahili:2415)
Whatsapp
+90 542 215 8080

 

 

ADRES

Piyalepaşa Bulvarı,

No.434385, Şişli, İstanbul

[social_icons type=”normal_social” icon=”fa-facebook” use_custom_size=”no” size=”fa-lg” link=”https://www.facebook.com/doktorfizikverehabilitasyon” target=”_blank” icon_color=”#fc634a” icon_hover_color=”#2d2e48″][social_icons type=”normal_social” icon=”fa-twitter” use_custom_size=”no” size=”fa-lg” link=”https://twitter.com/doktor_fizik” target=”_blank” icon_color=”#fc634a” icon_hover_color=”#2d2e48″][social_icons type=”normal_social” icon=”fa-envelope” use_custom_size=”no” size=”fa-lg” link=”mailto:[email protected]?Subject=Hello%20again” target=”_blank” icon_color=”#fc634a” icon_hover_color=”#2d2e48″][social_icons type=”normal_social” icon=”fa-google-plus” use_custom_size=”no” size=”fa-lg” link=”#” target=”_blank” icon_color=”#fc634a” icon_hover_color=”#2d2e48″]

Bu tedavi yönteminde uygulanan solüsyon hastanın kanından elde edilen PRP solüsyonudur. Elde edilen PRP solüsyonu proloterapi tekniği ile hasarlı dokuya uygulanarak her iki yöntemin de olumlu etkilerinden faydalanmak hedeflenmektedir. Prolo-PRP bu konuda deneyimli fizik tedavi uzmanları tarafından hastalığa ve şiddetine göre 2-3 hafta aralarla yapılmakta ve 3-6 seans uygulanabilmektedir.

[qode_elements_holder number_of_columns=”one_column”][qode_elements_holder_item advanced_animations=”no”]
[/qode_elements_holder_item][/qode_elements_holder]

Diz tedavisinde özellikle proloterapinin PRP (ProloPRP) ile yapılması yüz güldürücü sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Diz kireçlenmesine bağlı kıkırdak, bağ, menisküs hasarlarında proloterapi sırasında kullanılan PRP ile dokunun kendi rejeneratif gücüyle iyileşmesi yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Temel olarak vücudun kendi maddeleri kullanıldığı için de ilaç yan etkisi gibi istenmeyen etkilerden hasta korunmuş olmaktadır.

Uygulama işlemi kullanılan enjeksiyon yöntemine ve seruma göre Proloterapi, Nöral Proloterapi, ProloPRP gibi isimler verilebilmektedir.

[qode_elements_holder number_of_columns=”one_column”][qode_elements_holder_item vertical_alignment=”middle” horizontal_alignment=”center” advanced_animations=”no”]
[/qode_elements_holder_item][/qode_elements_holder]
[qode_elements_holder number_of_columns=”one_column” custom_class=”quote-custom”][qode_elements_holder_item advanced_animations=”no”][blockquote text=”Prolo-PRP deneyimli fizik tedavi uzmanları tarafından hastalığa ve şiddetine göre 2-3 hafta aralarla yapılmakta ve 3-6 seans uygulanabilmektedir.” show_quote_icon=”yes” width=”100%” quote_icon_color=”#fc634a”][/qode_elements_holder_item][/qode_elements_holder]

PROLO-PRP HANGİ HASTALIKLARDA UYGULANABİLİR?

[qode_elements_holder number_of_columns=”one_column”][qode_elements_holder_item advanced_animations=”no” custom_class=”page-exp”]

Prolo-PRP eklem kireçlenmelerinde, bel ve boyun fıtığında, tenisçi ve golfçü dirseğinde, topuk dikeninde, spor yaralanmalarında ve kronik boyun ve bel ağrılarında bu konuda deneyimli fizik tedavi uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

 

Prolo-PRP’nin Avantajları

Vücudun doğal iyileşme mekanizmaları ile iyileşme sağlaması Prolo-PRP’nin en önemli avantajlarından biridir ve herhangi bir ilaç kullanılmadan iyileşme sağlaması da bir diğer avantajı olarak gösterilebilmektedir.

 

Prolo-PRP’nin Dezavantajları

Proloterapide birden fazla noktaya enjeksiyon uygulanmaktadır ve uygulanan teknik sebebiyle hastalar uygulama esnasında ağrı duymaktadır. Hastalar uygulamadan sonra birkaç gün ağrılarında artış hissedebilmektedir.

[/qode_elements_holder_item][/qode_elements_holder]